ترخیص ورق استیل، واردات ورق استیل

ترخیص ورق استیل، واردات ورق استیل

ترخیص ورق استیل

یکی از تخصصی ترین فعالیت های بازرگانی جهان ترخیص واردات ورق استیل می باشد. خدمات جهان ترخیص در این زمینه بصورت صفر تا صد شامل این موارد می باشد:

1- منبع یابی حرفه ای ورق استیل جهت یافتن بهترین کیفیت و کمترین قیمت از تامین کنندگان در کشورهای مختلف

2- مذاکره و دریافت پروفرمای ورق استیل

3- انجام امور ثبت سفارش و اخذ مجوز از سازمان صنعت معدن و تجارت

4- دریافت تخصیص نیمایی از بانک مرکزی

5- انجام امور حواله

6- انجام بازرسی در مبدا از بار ورق جهت اطمینان از کیفیت بار ارسالی

7- انجام امور حمل و کشتیرانی بار ورق استیل

8- ترخیص بار و تحویل به مشتری

این شرکت با داشتن گروهی حرفه ای و کامل قادر به انجام کلیه پروسه های صفر تا صدی بدون مشکل می باشد.

با توجه به گسترش ارتباطات جهانی و رونق واردات و صادرات بازرگانی جهان ترخیص با شعب خود در چین،امارات، ترکیه و اروپا قادر به واردات این محصول بصورت کامل و حتی در شرایط تحریمی میباشد.

در این مقاله توضیح کلی در ارتباط با شرایط کلی این ماده و اصول واردات آن خواهیم داشت. لطفا با ما همراه باشید

هزینه واردات ورق استیل، هزینه ترخیص ورق استیل:

هزینه واردات ورق استیل شامل موارد زیر میشود:

1- هزینه خرید خود کالا و حواله به فروشنده

2- هزینه حمل ورق استیل تا گمرک شهیدرجائی

3- هزینه های گمرکی در مقصد

جهت محاسبه دقیق هزینه های واردات ورق استیل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

امار واردات و ترخیص ورق استیل:

طبق تحقیق تیم جهان ترخیص و براساس گزارشات ثبت شده در گمرک جمهوری اسلامی ایران امار واردات ایران طی یک سال از کد تعرفه 72193400 که مربوط به ورق های استیل با ضخامت نیم میلیمتر و حداکثر تا یک میلیمتر می باشد تقریبا برابر 69 میلیون دلار می باشد.

براساس گزارش تیم جهان ترخیص میتوان گفت ترخیص از کد تعرفه 72193500 که برای ضخامت استیل های زیر نیم میلیمتر می باشد 15 میلیون دلار می باشد.

همچنین ترخیص از کد تعرفه 72193300 که برای ضخامت بالای یک میلیمتر می باشد 30 میلیون دلار بوده است.

تامین کنندگان ورق استیل در دنیا

بزرگترین تامین کننده ورق استیل:

طبق گزارشات گروه کارشناسی جهان ترخیص، در سراسر جهان رقابت زیادی بین تامین کنندگان مختلف جهت تولید ورق استیل وجود دارد و هرکدام با توجه به استانداردهای مختلف خود تلاش جهت این هدف را دارند.

بزرگترین تامین کنندگان ورق استیل ایران در جهان کشورهای تایوان و چین می باشند و در مرحله بعد کشور کره جنوبی و امارات می باشد که البته امارات خود تولیدکننده ورق استیل نمی باشد فقط از کشورهای دیگر واردات انجام می دهد و در انبار های خود ذخیره میکند و به کشورهای درخواست کننده اطراف و حتی کشورهای افریقایی صادر میکند.

اگر بخواهیم کل امار واردات استیل را بدانیم که همگی زیر تعرفه 7219 می باشند تقریبا در یک سال برابر 118 میلیون دلار می باشد.

اصلی ترین مرز برای واردات و ترخیص ورق استیل به کشور بندر شهید رجایی بندرعباس می باشد و در مرحله بعد بندر بوشهر را میتوان جزو مرزهای اصلی واردات و ترخیص ورق استیل به کشور دانست.

بازرسی ورق استیل وارداتی در مبدا:

طبق اطلاعات سازمان استاندارد بعضی کالاها نیاز به مجوز استاندارد اجباری دارند یعنی باید کالای وارداتی در کشور مبدا مورد بازرسی قرار گیرد و کیفیت و ازمایش های لازم روی آن انجام گیرد. در این مرحله بازرگانی جهان ترخیص با یک شرکت معتبر بازرسی قرارداد می بندد و بار ورق استیل را در مبدا و کارخانه تولید کننده مورد بازرسی قرار میدهد. ازمایشات لازم از نمونه گرفته شده در کشور مبدا گرفته می شود و نتایج مورد بازرسی قرار می گیرد تا اطمینان برای خریدار حاصل گردد.

جهت ترخیص ورق استیل و واردات ورق استیل با بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید.

دلیل اصلی تقاضای بالای ورق استیل:

اصلی ترین ویژگی که باعث تقاضای بالای ورق استیل می شود خاصیت ضدزنگ بودن آن می باشد. با توجه به این که عمده تقاضای ایران برای ورق استیل توسط واردات تامین می شود بنابراین قیمت آن طی سالیان اخیر با توجه به نوسانات شدید قیمت ارز دستخوش تغییر شده است و یکی از دغدغه های اصلی واردکنندگان یافتن یک منبع معتبر با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد.

گروه بازرگانی جهان ترخیص با توجه به سابقه ای که در واردات و ترخیص ورق استیل طی سالیان گذشته داشته و طی ارتباطات قوی خود با تامین کنندگان اصلی این ورق استیل در چین و تایوان قادر است تا نیاز واردکنندگان را از منبع یابی و مذاکره با تامین کننده و یافتن بهترین قیمت و درنهایت انجام واردات و ترخیص این جنس تامین کند.

ترخیص ورق استیل، واردات ورق استیل

ماده اصلی ورق استیل:

ماده اصلی تولید ورق استیل آهن می باشد و عناصر دیگر هم به میزان های مختلف با ان ترکیب می شوند و اضافه شدن این عناصر باعث می شوند تا میزان انعطاف پذیری، استحکام و مقاومت در برابر خوردگی آن افزایش می یابد. گریدهای مختلف ورق استیل تابع موارد زیر است که باعث تغییر خواص و همچنین تغییر در قیمت آن می شود. هماهنطور که میدانید قیمت ورق اصلی بر اساس واحد کیلوگرم می باشد.

 • درصد کربن
 • درصد نیکل
 • درصد کروم
 • درصد منگنز
 • ضخامت ورق استیل

ضخامت ورق استیل ترخیصی توسط گروه بازرگانی جهان ترخیص از 0.3 میلیمتر تا 50 میلیمتر متغیر است و به صورت ورق استیل یا کویل می باشد.

تاثیر منگنز:

وجود منگنز باعث کاهش سرعت سرد شدن بحرانی می شود و همین خاصیت نقطه تسلیم و استحکام نهایی افزایش خواهد یافت. همین ویژگی باعث افزایش قابلیت های اهنگری و جوشکاری می شود و باعث افزایش شدت سختی فولاد می شود و بدلیل ساختار اتمی خود از مخبوط و ترکیب شدن گوگرد و آهن جلوگیری می کند.

کاربرد ورق استیل

انواع ورق استیل و کاربرد هر کدام:

اصلی ترین استاندارد جهانی برای تولید ورق استیل استاندارد ASTM می باشد. طبق همین استاندراد و با توجه به تنوع آن و همچنین با در نظر گرفتن اینکه با تغییر درصد یکی از مواد بکار رفته در آن حتی میزان اندکی باعث تغییر نوع استیل و خواص آن می شود. با توجه به این شرایط ورق های استیل تنوع گریدهای زیادی دارد که کاربرد هرکدام نیز متفاوت می باشد و در صنایع مختلف استفاده می شوند.

بیشترین واردات ایران توسط گروه جهان ترخیص در گریدهای زیر انجام شده است:

گریدهای ورق استیل:

استیل های بگیر:

این نوع ورق استیل ها شامل گریدهای 410 و 420و 430 می باشند و از اصلی ترین مشخصات این نوع ورق استیل میتوان به قیمت پایین ان اشاره کرد که با توجه به مشخصاتی که دارد در صنایع مختلف از جمله دکل های نفتی و سخت برخی قطعات خودرو و وسایل فلزی غذاخوری استفاده می شوند.

استیل های نگیر:

این نوع ورق استیل هم طبق گزارشات جهان ترخیص شامل شش گروه گرید 304 (و 304L)- 316 و 316L – 321- 309S – 310S – 4841

استیل های نسوز شامل گریدهای 309- 310- 314S

استیل های ضداسید شامل گریدهای 316 و 316L می باشند.

اگر بخواهیم از استیل های دوفازی سخن بگوییم باید از گریدهای 32750S – 32205S – 31803S – 32304S – 32101S

تعرفه گمرکی ورق استیل جهت ترخیص:

طبق گزارشات گروه جهان ترخیص همانطور که میدانید تمام کالاها طبق بخشنامه دولت دارای کد تعرفه 8 رقمی برای شناسایی واردات صادرات می باشند که شش رقم اول آن تقریبا در کل جهان ثابت است.

تعرفه ورق استیل طبق بخشنامه دولت به صورت کویل و ورق با پهنای بالای 600 میلیمتر ذیل ردیف تعرفه 7219 می باشند و جهت پهنای کمتر از 600 میلیمتر ذیل ردیف تعرفه 7220 قرار میگیرند.

جهت واردات ورق استیل و ترخیص ورق استیل با مشاوران جهان ترخیص در تماس باشید.

ورق استیل 304 :

می توان گفت مشهورترین ورق استیل ضد زنگ گرید 304 می باشد. اصلی ترین عناصری که در این گرید به فلز آهن به عنوان پایه اضافه می شوند دو فلز کرم (بین 18 تا 20درصد) و نیکل بین 8 تا 10.5 درصد می باشند. گرید 304 دارای خاصیت اکتریکی و گرمایشی کمتری نسبت به فلز کربن است و در حالت کلی غیرمغناطیسی است. مقاومت آن در برابر خوردگی بالاتر از فولاد معمولی است.

304 و 316 شباهت بسیاری به یکدیگر دارند و شناخت انها از همدیگر شاید کمی دشوار باشد اما اصلی ترین تفاوت انها در قیمت است.

304 بصورت انواع مات و براق و بگیر و نگیر در دسترس می باشد.

بازرگانی جهان ترخیص علاوه بر فعالیت در زمینه واردات از چین و همچنین ترخیص کالا و واردات از ترکیه در حوزه واردات ورق استیل نیز فعالیت گسترده ای دارد. البته جهت ثبت سفارش ورق استیل در سامانه جامع تجارت نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

کاربرد ورق استیل گرید 304:

 • پنل های سازه های معماری مانند نرده ها
 • تجهیزات استفاده شده در تولید فراورده های غذایی مانند شیر
 • لوازم خانگی مانند صندلی اشپزخانه، سینک ظرفشویی، فریزر
 • مخازن انتقال مواد شیمیایی
 • اتصال دهنده ها
 • مبدل های حرارتی
 • فنرها

ترخیص ورق استیل

استیل 304 از مقاومت در برابر خوردگی خوبی برخوردار است مخصوصا در اکثر محیط های اتمسفری و شیمیایی که باعث می شود کاربرد فراوانی داشته باشد. در محیط های فراوری مواد غذایی هم مقاوم است و براحتی قابلیت تمیز شدن دارد.

استیل گرید 304 مقاومت خوبی در برابر حرارات دارد و مقاومت آن به صورت متناوب تا 870 درجه سانتی گراد و بصورت دائمی تا 925 درجه را هم می تواند تحمل کند. در کل جایی که حرارت بالا است مقدار درصد کربن باید بیشتر باشد.

طبق تحقیقات گروه جهان ترخیص ورق استیل گرید 304 دارای چگالی خوبی نسبت به درجه حرارت گازهای مایع است و می تواند تا درجه حرارت 870 درجه سانتی گراد کاربرد داشته باشد.

خواص فیزیکی:

گرید حداقل استحکام کششی (MPa) حداقل استحکام تسلیم (MPa) حداقل ازدیاد طول(درصد) حداکثر سختی(HB)
304 515 205 40 201
304L 485 170 40 201
304H 515 205 40 201

 

گرید 304 قابلیت جوشکاری به روش های مقاومتی و ذوبی را داراست. شش پر استیل هم از قابلیت جوشکاری بسیار خوبی برخوردار است.

**** بازرگانی جهان ترخیص با شعب خود در کشورهای امارات و چین متخصص در زمینه واردات استیل و ترخیص ورق استیل می باشد. قطعا واردات چنین محصولی نیاز به سالیان دراز تجربه دارد و نمی شود به هرکسی سپرد.

جهت استعلام هزینه های واردات ورق استیل و براورد قیمت ورق استیل با بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید

09109076163

/
به ما ایمیل بزنید
/
اسکرول به بالا