واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور

واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور

واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور:

یکی از اصلی ترین اجزای سیستم های تهویه مطبوع اواپراتور و کندانسور می باشد. بازرگانی جهان ترخیص با سابقه چندین ساله فعالیت در زمینه واردات اجزا و قطعات مربوط به سیستم های تهویه مطبوع توانسته ایت سهمی بسزا در تامین نیازهای تولیدکنندگان را ایفا کند. از جمله این اجزا می توان به واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور اشاره نمود.

ترخیص اواپراتور

اواپراتور چیست:

اواپراتور یا همان Evaporator یک مبدل حرارتی میباشد که از لوله‌های مارپیچ ساخته شده است که همین لوله های مارپیچ سطح مورد نیاز برای انتقال حرارت هستند. چیزی که درون این لوله ها جریان دارد مبرد می باشد که به دوحالت مایع یا گاز میتواند جریان داشته باشد که وظیفه ان تولید سرما است.

نحوه کار اواپراتور:

بدین صورت است که مبرد پس از عبور از لوله مویی وارد اواپراتور می‌شود که همین یعنی بخار شدن گاز مایع. فشار گاز در اواپراتور بمرور پایین می‌آید و همین فشار کم باعث پایین آمدن درجه جوش مبرد می‌شود.و نتیجه این پایین امدن نقطه جوش این است که گاز مایع شده به‌راحتی به بخار تبدیل می‌شود.

با این روش حرارت و گرما از محیط اطراف گرفته و جذب می‌شود و فضا اطراف خنک می شود. پس از این تغییر حالت و گاز شدن مایع، گاز از طریق لوله مکش به کمپرسور برمی‌گردد. پس فهمیدیم که اواپراتور جهت خنک سزی فضا بکار می رود .

مثلا اگر یخچال خنک نکند یا سرما نداشته باشد به احتمال فراوان اواپراتور مشکل دارد. در انتقال حرارتی که در سیستم اواپراتور صورت می‌گیرد، آب، هوا یا هر سیال دیگری که در آن وجود دارد سرد می‌شود.

سیکل مورد استفاده در این مدل خنک سازی همان سیکل معروف تبرید تراکمی می باشد. مثلاً در کولرگازی و اسپلیت، کویل اواپراتور را داخل پنل دیواری داخلی تعبیه می‌کنند تا سیال مبرد بتواند با جذب هوای گرم داخل، محیط را خنک کند. مثال دیگری را در نظر بگیرید، در دستگاه چیلر، کویل اواپراتور که همان لوله‌های مسی هستند داخل مبدل حرارتی پوسته و لوله نصب می‌گردد. بدین ترتیب مبرد گرمای آب را می‌گیرد و آب سرد می‌شود. از همین آب سرد شده برای خنک سازی استفاده می‌شود.

اواپراتورها وابسته به مدل ساختار، شکل تغذیه سیال مبرد، نحوه عملکرد، و روش گردش هوا یا مایع، نوع سیستم کنترل مبرد و یا کارکرد به دسته های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • اواپراتور صفحه‌ای
 • اواپراتور کویلی ساده
 • اواپراتور لوله‌ای
 • اواپراتور کویلی پره دار

کاربرد اواپراتورها:

اواپراتورها در صنعت تهویه کاربرد دارند که از جمله انها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • چیلرها
 • پکیج و یونیت ها
 • داکت اسپلیت ها
 • دستگاه‌های GHP و VRF
 • همچنین در صنایع غذایی برای غلیظ کردن محصول و گرفتن اب موجود در ان و تبخیر ان از اواپراتور استفاده می کنند.
 • در صنایع داروسازی جهت گرفتن رطوبت مواد از اواپراتورها استفاده میکنند.
 • در صنایع شیمیایی از تبخیرکننده‌ها برای جداسازی مواد شیمیایی از هم با استفاده از تبخیر بهره می‌برند.

کندانسور چیست:

کندانسور یا چگالنده قطعه ای می باشد جهت تغییر فاز یک سیال از حالت گاز به مایع استفاده می شود. نحوه عملکرد ان بدین صورت است که یک سیال با انتقال حرارت در کنار سیال دیگر مانند آب یا هوا و گرماگیری از آن، تغییر فاز داده و از حالت بخار به حالت مایع تبدیل می شود. در واقع چنین می گویند که سیال مذکور کندانس شده و به مایع تبدیل می شود.

وظیفه اصلی یک کندانسور در یک سیکل تبرید خنک کردن مبرد می باشد. مبرد پس از آن که در کمپرسور بسیار فشرده شد و به حالت گاز داغ پرفشار درآمد وارد کندانسور می شود. کندانسور این گاز را از طریق آب یا هوا خنک کرده و سعی دارد در همان فشار با گرفتن گرمای نهان مبرد، فاز آن را از حالت گاز به مایع تغییر بدهد.

انواع کندانسور:

۱-کندانسورهای هوایی یا هواخنک

۲-کندانسورهای آبی یا آب خنک

۳-کندانسورهای تبخیری.

واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور

مراحل واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور:

شرکت بازرگانی جهان ترخیص فعال در زمینه واردات و ترخیص انواع اواپراتور و کندانسور توانسته است عمده نیازهای بازار را در این زمینه تامین نماید.

از جمله خدمات شرکت ما در این زمینه انجام کل پروسه واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور بصورت صفر تا صد می باشد. مراحل بدین صورت است:

 • تهیه اواپراتور و کندانسور از بهترین و معتبرترین تامین کنندگان
 • عقد قرارداد و دریافت پروفرما
 • حواله از طریق معتبرترین صرافی ها
 • ثبت سفارش اواپراتور و کندانسور در سامانه جامع تجارت
 • انجام هماهنگی حمل و کشتیرانی تا رسیدن به گمرک ایران
 • انجام مراحل ترخیص اواپراتور و کندانسور در کمترین زمان

هزینه واردات اواپراتور و کندانسور:

براورد هزینه تمام شده واردات این دو محصول بسته به شرایط فصلی و همچنین نرخ دلار می تواند متغیر باشد منتهی تابع یکسری قوانین ثابت و خاص می باشد. جهت براورد هزینه واردات و ترخیص اواپراتور و کندانسور و تخمین هزینه تمام شده ان کافیست با ما تماس بگیرید. 09109076163

واردات گاز R22، واردات و ترخیص گاز R134a ، ثبت سفارش کالا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید

09109076163

/
به ما ایمیل بزنید
/
اسکرول به بالا