مجوز های واردات کالا

اخذ مجوز واردات کالا

شرکت بازرگانی جهان ترخیص با سابقه چندین ساله در زمینه واردات و ترخیص کالا و داشتن یک تیم حرفه ای متشکل از کارشناسان زبده و ترخیص کاران باتجربه و وکلای مسلط به قوانین و مقررات صادرات واردات، همواره در زمینه اخذ مجوز واردات حرف اول را زده است.
*** جهت اخذ مجوز واردات و ترخیص کالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید. وکلای ما در سازمان ها و ارگان های دولتی با روابط بسیار خوب و تسلط به قوانین و مقررات و بخشنامه های دولتی آماده برای خدمت به شما هستند.
طی سالیان اخیر روند اخذ مجوز برای واردات و ترخیص کاملا تغییر یافته است. قبل از سال 97 و قبل از خروج آمریکا از برجام اخذ مجوز واردات و ترخیص راحت بود و کافی بود بعد از ثبت سفارش و مشخص شدن سازمان های مجوز دهنده، نهایتا یک الی دوروز صبر کرد تا جواب مشخص شود و اکثر مواقع بصورت سیستمی انجام میشد و تایید میگردید. بعد از سال 97 سیستم مجوزهای ثبت سفارش و ترخیص کالا کاملا پیچیده و فرسایشی شد و دیگر اخذ مجوز واردات و ترخیص کالا مانند قبل راحت نیست و امری کاملا تخصصی ست و معمولا دولت باتوجه به شرایط کشور از بابت سیاسی و اقتصادی و ارزی اقدام به صدور بخشنامه هایی برای تعیین قوانین و مقررات واردات و ترخیص کالا و مجوزات مربوطه می کند.
***نکته مهم*** در این شرایط بسیاری از شرکت ها و بازرگانان و تولیدکنندگان در کشور شرایط اخذ مجوز واردات و ترخیص را ندارند و به بازرگانی جهان ترخیص مراجعه نموده اند. بازرگانی جهان ترخیص با توجه به ارتباطات بسیار عالی با ارگان ها و سازمان های مجوز دهنده و دارا بودن وکلای حرفه ای و مسلط به قوانین و مقررات و بخشنامه های مربوطه و همچنین با توجه به سابقه واردات از اکثر اقلام مورد، توانسته است همواره در این زمینه سربلند باشد و کمک حال واردکنندگان و ترخیص کاران عزیز باشد.

مجوز های واردات کالا

قوانین مجوزات واردات وترخیص کالا:
بر اساس ماده دو قوانین مقررات صادرات و واردات، کالاهای وارداتی به سه بخش دسته بندی می شوند:
کالای مجاز: کالاهایی را میگویند که واردات آنها با رعایت ضوابط مربوطه نیاز به اخذ مجوز خاصی ندارد.
کالای مشروط: کالایی است که واردات آن با کسب مجوز امکان پذیر هست.
کالای ممنوع: کالایی هست که واردات آن به دلیل شرعی یا بموجب قانون منع گردیده است.
*** بر اساس شرایط جدید کشور، کالاها یا در بخش مشروط هستند و یا ممنوع. کالاهای مشروط که حتما جهت اخذ مجوز واردات باید به ارگانها و سازمان های مربوطه مراجعه کنند و کالای ممنوع هم مانند گروه کالایی چهارم می باشند.
اخذ مجوز واردات از وزارت صمت، مجوز وزارت صمت، مجوز سازمان صمت:
سازمان صنعت معدن وتجارت که زیر مجموعه وزارت صنعت معدن وتجارت می باشد اصلی ترین ارگان مجوز دهنده برای واردات کالاها می باشد. تمامی استان های کشور این سازمان را دارند و باتوجه به اینکه کارت بازرگانی مربوط به کدام استان باشد باید صاحب کارت بازرگانی پس از ثبت سفارش به سازمان صمت استان خود مراجعه کند و پروسه لازم را طی کند.
*** کالاهای گروه یک کالایی که ارز 4200 تومانی به آنها تعلق میگیرد برای واردت باید از وزارت صنعت معدن و تجارت مجوز اخذ کنند.
***نکته مهم *** جهت اخذ مجوز واردات از سازمان صنعت معدن و تجارت و یا همان سازمان صمت و مشاوره رایگان با بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید.
مجوز ورادات و ترخیص از ترکیه:
جهت واردات و ترخیص کالا از ترکیه همانند دیگز کشورها نیاز به اخذ مجوز از ارگان های مربوطه می باشد منتهی بازرگانی جهان ترخیص با توجه به سابقه و تخصص خود در واردات از ترکیه و دارا بودن دفاتر و نمایندگی در ترکیه و یک تیم حرفه ای مستقر در مرز با ترکیه، روند اخذ مجوز واردات و ترخیص کالا و همچنین ترخیص آن را در کمترین زمان ممکن انجام میدهد.
*** جهت انجام واردات و ترخیص کالا از ترکیه و همچنین اخذ مجوز واردات کالا از ترکیه با بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید.
مجوز استاندارد:
بر اساس گزارشات کارشناسان بازرگانی جهان ترخیص یکی از مجوز های مورد نیاز جهت واردات و ترخیص کالا مجوز استاندارد می باشد. در صورتیکه کالای شما جزو کالاهایی باشد که نیاز به اخذ مجوز استاندارد اجباری داشته باشد شما باید با یک شرکت بازرسی قرارداد ببندید و کالای خود را در مبدا و قبل از حمل مورد بازرسی قرار دهید. به این حالت اصطلاحا COI یا همان certificate of inspection بازرسی در مبدا میگویند.
در صورتی که کالا نیاز به استاندارد اجباری نداشته باشد IC یا همان بازرسی در مقصد هم کافیست و یک شرکت بازرسی این کار را انجام میدهد.
گزارشات شرکت های بازرسی مربوط به بازرسی در مبدا و یا مقصد به سازمان استاندارد ابلاغ می شود و سازمان استاندارد تایید یا عدم تایید آن را با توجه به معیارهای خود اعلام می دارد. درصورت تایید کالای شما از بابت سازمان استاندارد مشکلی برای واردات و ترخیص ندارد.
مجوز وزارت راه:
این مجوز زمانی نیاز به اخذ دارد که یک لاین خارجی کالای شما را به کشور حمل کند و مستلزم پرداخت ده درصد کرایه حمل از مبدا تا گمرک کشور، به وزارت راه جهت اخذ مجوز می باشد.
مجوز وزارت بهداشت جهت واردات و ترخیص:
جهت وارداتو ترخیص اقلام زیر نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت می باشد:
1- مواد غذایی
2- لوازم آرایشی و بهداشتی
مجوز وزارت ارشاد جهت واردات و ترخیص:
ورود ماشین آلات چاپ به کشور نیاز به اخذ مجوز از وزارت ارشاد دارد.
مجوز سازمان انرژی اتمی جهت واردات و ترخیص کالا:
جهت واردات کالای زیر نیاز به اخذ مجوز از سازمان انرژی اتمی می باشد:
1- رادیو داروها
2- قراضه و ضایعات چدن
3- فولاد
4- شمش های ضایعاتی
5- قراضه مس
6- قراضه و ضایعات نیکل
7- قراضه وضایعات آلومینیم
8- سرب،روی، قلع
9- ماشین های مجهز به لیزر
10- بی سیم ها
11- لامپ های ماورای بنفش
12- دستگاه های لیزرهای پزشکی و دندانپزشکی
13- دستگاه های رادیو گرافی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید

09109076163

/
به ما ایمیل بزنید
/
اسکرول به بالا