اكريليك اسيد 2

واردات اکریلیک اسید

یکی از اصلی ترین فعالیت های بازرگانی جهان ترخیص واردات اکریلیک اسید می باشد. خدمات جهان ترخیص در این زمینه بصورت صفر تا صد شامل این موارد می باشد:
1- منبع یابی حرفه ای اکریلیک اسید جهت یافتن بهترین کیفیت و کمترین قیمت از تامین کنندگان در کشورهای مختلف
2- مذاکره و دریافت پروفرمای اکریلیک اسید
3- انجام امور ثبت سفارش و اخذ مجوز از سازمان صنعت معدن و تجارت
4- دریافت تخصیص نیمایی از بانک مرکزی
5- انجام امور حواله
6- انجام بازرسی از کالا جهت اطمینان از کیفیت بار ارسالی
7- انجام امور حمل و کشتیرانی اکریلیک اسید
8- ترخیص بار اکریلیک اسید و تحویل به مشتری
این شرکت با داشتن گروهی حرفه ای و کامل قادر به انجام کلیه پروسه ها بدون مشکل می باشد
با توجه به گسترش ارتباطات جهانی و رونق واردات و صادرات بازرگانی جهان ترخیص با شعب خود در چین،امارات، ترکیه و اروپا قادر به واردات این محصول بصورت کامل و حتی در شرایط تحریمی میباشد.
در این مقاله توضیح کلی در ارتباط با شرایط کلی این ماده و اصول واردات آن خواهیم داشت. لطفا با ما همراه باشید

 

اکریلیک اسید چیست:
در کل می توان گفت اکریلیک اسید یک نوع ترکیبی شیمیایی می باشد که از لحاظ ظاهری تقریبا بدون رنگ یا حدودا متمایل به آبی می باشد.
نام لاتین اکریلیک اسید Acrylic acid می باشد. این ماده دارای کربومرهای بی بنزن هست که بیشتر در صنعت های تولید ژل کاربرد دارد و مشهورترین ان کربومر نوع 699 و 344 هست که بطور معمول برای پایداری از مونواتیلن گلیکول که ماده اولیه ای هست که در ضد یخ استفاده می شود، به مقدار 5 درصد کاربرد دارد.
اکریلیک اسید بدون رنگ و دارای بوی اسیدی می باشد و بیشتر در تولیدات محصولات پلاستیکی و ترکیبات تولیدی برای رنگ مورد استفاده قرار میگیرد. PH این ماده تقریبا 3 هست که امکان دارد برای فلزها ویژگی خورندگی ایجاد کند.

خواص و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی اکریلیک اسید:
فرمول شیمیایی این ماده C3H4O2 می باشد. جرم مولکولی این ماده نیز تقریبا 72.06 با واحد گرم بر مول می باشد.وجه تمایز این ماده چگالی یا همان دانسیته آن می باشد که برابر است با 1.05 با واحد گرم بر سانتی متر مکعب و دارای نقطه جوش 139 درجه سانتی گراد می باشد.
اگر بخواهیم در مورد انحلال پذیری این ماده صحبت کنیم می توان گفت اکریلیک اسید در ترکیبات آب، اتانول، اسید استیک و حتی اتیل اتر حل می شود و در حلال های زیر نیز محلول می باشد:
1- بنزن
2- استون
3- کربن تتراکلرید
ساختار و ظاهر اکریلیک اسید بدین صورت می باشد:
اكريليك اسيد

نحوه تولید اکریلیک اسید:
میتوان گفت ماده توسط اکسیداسیون فاز بخاری پروپیلن تشکیل می گردد. این پروسه توسط دو راکتور انجام می شود. راکتور شماره یک پروپیلن را به آکرولین تبدیل میکند و راکتور شماره دو آکرولین را به اکریلیک اسید تبدیل میکند.
در ادامه به حالت هایی که در این پروسه اتفاق می افتد دقت کنید.
پروپیلن با بخار و هوا ترکیب می شود و به سیتمی شامل اکسیداسیون دو مرحله ای منتقل می گردد. هر دو مرحله در راکتورهای لوله ای بستر ثابت اتفاق خواهد افتاد. گرمای حاصله از این ترکیبات و واکنش ها انرژی زاست و برای تولید بخار کاربرد دارد، خروجی حاصله از این دو مرحله باید در آب جذب شود پس اکریلیک اسید حاصله به برج خنک کننده ارسال می گردد تا در آب جذب شود.
کارهای لازم برای بهبود ویژگی های اکریلیک اسید:
محلول حاصله از مرحله قبلی به حالت استخراج فرستاده می شود. در این حالت اکریلیک اسید بکمک حلال و استخراج مایع-مایع جداسازی صورت میگیرد. قسمت فوقانی بخش استخراج کننده که شامل اکریلیک اسید است به یک ستون ریسایکل کننده حلال ارسال می شود تا یک جریان دوفازی تشکیل گردد. این سیال دوفازی باید جداسازی شود و بخش آلی آن که شامل حلال است به قسمت استخراج برگشت داده میشود. فاز آبی نیز با رافینیت ترکیب می گردد و به برج اسپریتر ارسال می گردد تا مقدار حلال از دست داده شده به حداقل میزان ممکن برسد.
نهایتا از قسمت پایین ستون حلال جریاناتی را به ستونی که اکریلیک اسید خام در آن قرار دارد اضافه میکنند که در حالت پایانی محصولی کامل و تغلیظ شده از قسمت پایینی ستون حاصل می گردد. قسمت بالای ستون نیز اسید استیک دارد که به ستون بازیابی فرستاده میشود.
نحوه نگهداری و ذخیره کردن اکریلیک اسید:
این ماده بی رنگ با بوی اسیدی را باید در ظرف هایی از جنس فولادهای ضدزنگ و یا تانکرهایی از جنس آلومینیم و DRUM هایی از جنس پلی اتیلن حمل کرد و ذخیره سازی انجام داد.
نکته جالب اینکه اکریلیک اسید قابلیت پلیمریزه شدن هم دارد.
پروسه لازم برای پلیمریزه کردن این محصول بدین صورت است که توسط نور آغاز میگردد یا با اکسیدکننده های قوی مانند هیدروژن پراکسید و اسید نیتریک به حالتی انفجارمانند پدیدار گردد.
مهمترین نکته در بحث حمل و نقل و نگهداری اکریلیک اسید این مورد می باشد که این ماده خطرناک، خورنده و مخرب محیط زیست است و در نگهداری و ذخیره سازی این ماده به این نکات حتما باید بصورت جدی توجه شود که در غیر اینصورت عواقب بدی را بدنبال خواهد داشت.
همچنین باید از نگهداری و ذخیره سازی اکریلیک اسید در دماهای بالای 40 درجه سانتی گراد اکیدا خودداری نمود.

 

اكريليك اسيد 2

 

کاربردهای اصلی اکریلیک اسید
می توان گفت اکریلیک اسید یکی از مهم ترین مواد شیمیایی در صنعت بشمار می رود و در بسیاری از محصولات و فراورده های صنعتی استفاده می شود. اما میتوان کاربرد اصلی این ماده را در دو حالت بررسی کرد:
1- استفاده و کاربرد در استرها
2- تولید رزین های اکریلیک
از انواع رزین هایی که این ماده جزو مواد اولیه ان بشمار میرود می توان به بوتیل آکریلات ، متیل آکریلات ، اتیل آکریلات و اتیل هگزیل اوریلات اشاره و نام برد.
حال نکته مهم این است که با تغییر و پلیمریزاسیون موادی که نام برده شد میتوان در صنایع زیر استفاده نمود:
1- رنگ
2- پوشش ها
3- پارچه ها
4- چسب
5- مواد اولیه پلاستیک
6- ویتامین B1 حاصله از متیل آکریلات
7- پودر ریخته گری حاصله از رزین ها

MSDS اکریلیک اسید (موارد ایمنی)
1- اکریلیک اسید بخارات و مایعات قابل اشتعال دارد
2- امکان دارد باعث مشکل در تنفس شود( در صورت ارتباط با آن)
3- باید حتما از ذخیره و نگهداری ان در مکان هایی با دمای بالا خودداری نمود
4- برای موجودات ابزی بسیار سمی می باشد
5- این ماده در صورت تماس می تواند باعث اسیب به چشم و اسیب و سوختگی پوست شود
6- حتما باید این ماده را به دور از جرقه، شعله و سطوح داغ نگهداری کرد
7- هنگار ارتباط و کار با ان باید سیگار نکشید. لطفا چند دقیقه تحمل کنید

بزرگترین تامین کنندگان اکریلیک اسید و امار واردات ایران
میتوان گفت تقریبا سالانه ارزش کل واردات ایران برای این ماده 4 میلیون دلار میباشد و تامین کنندگان اصلی این ماده بدین ترتیب می باشد:
1- چین
2- هند
3- امارات
4- ترکیه
5- کره جنوبی
6- سایر کشورها
گمرک و مرز اصلی برای واردات اکریلیک اسید بندر شهید رجائی بندر عباس می باشد و برای حمل هوایی جهت دریافت نمونه از تامین کنندگان از گمرک فرودگاه امام استفاده می شود.
قیمت جهانی اکریلیک اسید طبق رصد تیم جهان کارا با توجه به شرایط سیاسی و اجتماعی و اقتصادی دارای نوسان است. بطور مثال در زمان بیماری کرونا و رکود اقتصادی پیش آمده قیمت جهانی اکریلیک اسید بیست درصد کاهش یافت.
کد تعرفه 8 رقمی این کالا همانطور که توسط دولت در کتاب قانون و مقررات صادرات واردات اعلام شده 29161100 می باشد.

بازرگانی جهان ترخیص با تیم حرفه ای و کامل خود امادگی خود را برای تامین اکریلیک اسید برای تمام تولید کنندگان کشور را اعلام میدارد.
مهمترین مسئله ای که تولیدکنندگان باید در نظر بگیرند این است که این ماده باید بصورت مداوم و بانظم زمانی به دست تولیدکننده برسد و این کار تخصص جهان ترخیص می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید

09109076163

/
به ما ایمیل بزنید
/
اسکرول به بالا