قیمت بوریک اسید

ترخیص بوریک اسید، واردات بوریک اسید

واردات و ترخیص بوریک اسید، گمرکی بوریک اسید، قیمت بوریک اسید، ترخیص کار بوریک اسید:

یکی از فعالیت های اصلی بازرگانی جهان ترخیص واردات و ترخیص بوریک اسید می باشد. طی سالیان اخیر و باتوجه به افزایش تقاضا جهت واردات و ترخیص مواد شیمیایی، حوزه فعالیت شرکت بسمت این کالاها بیشتر رفته و باتوجه به تیم حرفه ای و کامل بازرگانی جهان ترخیص در دفتر مرکزی و همچنین در گمرکات مهم کشور و تخصص در زمینه ترخیص کالا دارا بودن نمایندگی ها در کشورهای ترکیه و امارات و چین، عمده نیاز کشور در این زمینه را تامین کرده است.

*** جهت واردات و ترخیص بوریک اسید با بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید.

واردات و ترخیص از ترکیه:

عمده واردات و ترخیص این ماده از کشور ترکیه انجام می گیرد و باتوجه رابطه نزدیک بازرگانی جهان ترخیص با کشور ترکیه و همچنین دفاتر این شرکت در گمرکات مرزی همچون گمرک بازرگان، گمرک رازی و همچنین گمرک جلفا عمده واردات بوریک اسید جهت تامین نیاز داخلی از این طریق انجام گرفته است.

*** جهت واردات بوریک اسید از کشور ترکیه در کمترین زمان و بهترین قیمت با کارشناسان بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید.

قیمت بوریک اسید، هزینه واردات  و ترخیص بوریک اسید:

همه کالاها جهت واردات و صادرات دارای یک کد تعرفه یا همان HS CODE می باشند. این کد سالانه توسط دولت در قالب کتاب قانون مقررات صادرات و واردات عرضه می شود و یک عدد هشت رقمی می باشد که در آن حقوق ورودی کالاها هم مشخص می شود. کد تعرفه بوریک اسید 28100010 می باشد و حقوق ورودی آن هم 5 درصد می باشد. هزینه های کلی واردات و ترخیص بوریک اسید شامل موارد زیر می باشد:

 • خرید کالا و حواله به فروشنده
 • حمل تا گمرک ایران
 • 5 درصد حقوق ورودی بر اساس قیمت CIF
 • 9 درصد ارزش افزوده بر اساس قیمت CIF
 • 4 درصد مالیات علی الحساب بر اساس قیمت CIF
 • هزینه ترخیصیه، انبارداری، دموراژ
 • هزینه ترخیص
 • کارمزد کارت بازرگانی

*** جهت استعلام هزینه های واردات و ترخیص بوریک اسید و اطلاع از جزئیات آن و مشاوره رایگان با بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید.

آمار واردات و ترخیص:

بر اساس گزارشات بازرگانی جهان ترخیص، تحقیقات نشان می دهد بیشتر واردات و ترخیص بوریک اسید از کشورهای ترکیه و امارات بوده است. سالانه چیزی در حدود 9 میلیون دلار بوریک اسید به کشور وارد می شود که عمده آن توسط بازرگانی جهان ترخیص از کشور ترکیه وارد و ترخیص می شود. در نمودار زیر کشورهای تامین کننده مشخص گردیده اند:

ترخیص بوریک اسید، واردات بوریک اسید

 

البته این امار مربوط به سال 97 می باشد که تجارت ایران قبل خروج آمریکا از برجام با دیگر کشورها راحت بود و کشورهای متنوعی اسید بوریک ایران را تامین می کردند ولی در حال حاضر بخاطر روابط خوب بازرگانی جهان ترخیص با کشور ترکیه، توانسته ایم تامین این کالا به کشور را تحت پوشش قرار بدهیم.

بوریک اسید چیست:

بوریک اسید Boric acid یا بوراسیک اسید یا همان اورتوبوریک اسید، یک اسید ملایم و ضعیف است که شکل ظاهری آن بصورت کریستال های جامد سفید رنگ است که قابل حل در آب نیز می باشد و به عنوان یک ترکیب کم خطر برای تولید انواع محلول های شیمیایی با اسیدیته های متفاوت بکار می رود. بیشترین کاربرد آن بمنظور گندزدایی و همچنین کنترل سرعت واکنش های هسته ای در کارخانه های انرژی هسته ای می باشد. فرمول شیمیایی آن H3BO3  یا B(OH)3 می­باشد. این اسید به عنوان یک ماده معدنی sassolite  شناخته می شود.

قیمت بوریک اسید

کاربرد اسید بوریک:

بر اساس گزارشات دپارتمان فروش بازرگانی جهان ترخیص، این ماده در زمینه های مختلفی کاربرد دارد که در زیر به کاربردهای کلی آن اشاره می کنیم:

 • کاربرد داروئی: اسید بوریک خاصیت ضد عفونی کننده و آنتی باکتریال دارد و همین خاصیت باعث شده در زمینه داروئی همانند سوختگی های جزئی، بریدگی، پانسمان، پمادها، محلول رقیق شستشوی چشم و همچنین درمان آکنه و عفونت های کاربرد داشته باشد.
 • حشره کش: بوریک اسید به عنوان حشره کش و برای کنترل سوسری های خانگی، موریانه ها، کورچه ها و حشرات مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه کار آن هم از راه تاثیر بر روی سایش اسکلت خارجی حشرات و از دست رفتن آب بدنشان می شود و همچنین در ترکیب با اتیلن گلایکول نقش مهمی در حفاظت چوب از حمله حشرات و قارچ ها و حفظ آن ها از پوسیدگی دارد.
 • نیروگاه اتمی: اسید بوریک در برخی از پروژه های انرژی هسته ای در نیروگاه های اتمی به عنوان یک سم نوترون استفاده می شود. بور در بوریک اسید احتمال شکست حرارتی را از طریق جذب نوترون های حرارتی کاهش می دهد. واکنش های زنجیره ای شکست هسته از طریق نوترون های آزاد انجام می شود. ایزوتوپ 10 بور به میزان 20% و ایزوتوپ 11 بور با میزان 80% برای این هدف به کار می روند. انجام این واکنش ها به شرایط دمایی و فشاری رآکتورها بستگی دارد که بیان آن ها از حوصله این بحث خارج است.
 • روغن کاری: بوریک اسید به عنوان یک روان کننده موثر در سطوحی همانند سرامیک و فلزات کاربرد دارند.
 • صنعتی: در تولید شیشه برای تولید ال سی دی
 • کشاورزی: در زمینه کشاورزی نیز جهت جلوگیری از کمبود بور یا جبران کمبود آن به محلول های غذایی گیاهان افزوده می شود.
 • اسید بوریک غیر قابل اشتعال می باشد .

سامانه جامع تجارت، سامانه گمرک، بانک مرکزی

فروش و بسته بندی اسید بوریک:

اسید بوریک بیشتر در کیسه های 25 کیلوگرمی بسته بندی و فروش می شود

*** نکته مهم ***

جهت واردات و ترخیص اسید بوریک و همچنین اطلاع از هزینه های واردات آن کافیست با بازرگانی جهان ترخیص تماس حاصل فرمائید. عمده واردات این محصول از کشور ترکیه و توسط ترخیص کاران این مجموعه صورت می پذیرد.

شماره تماس: 09109076163

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید

09109076163

/
به ما ایمیل بزنید
/
اسکرول به بالا